نحوه چک کردن تسمه ها

 تسمه‌های نصب شده در اطراف موتور باعث می‌شوند اجزائی نظیر، کمپرسور، پمپ هیدرولیک فرمان، دینام و واتر پمپ به کار بیفتند. خودروهای قدیمی از برای هر دستگاهی از یک تسمه مجزا استفاده می‌کردند، این در حالی است که خودروهای جدید از یک تسمه مارپیچی برای به کار انداختن همه دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. همانطور که می‌دانید، تسمه‌ها با گذشت زمان فرسوده و کهنه می‌شوند و پاره شدن تسمه نیز می‌تواند آسیبی جدی به موتور و اجزاء متصل به آن وارد کند. بنابراین بهتر است هر چند وقت یکبار نگاهی به تسمه‌های خودروتان بیندازید، در این مقاله به شما خواهیم گفت چه قسمت‌هایی را باید چک کنید.
مرحله اول

هنگامی رانندگی، دقت کنید ببینید آیا صدای جیغ ممتد به گوش می‌رسد یا نه؟ چنین صداهایی به معنای این هستند که یک یا جند تسمه فرسوده، شل یا خراب شده‌اند.
مرحله دوم

تسمه‌ها را وارسی کنید و ببینید آیا نشانه‌هایی از فرسودگی به چشم می‌خورند یا نه؟ برای چک کردن تسمه‌ها بهتر است فقط به نشانه‌های بصری اکتفا نکنید. تسمه‌ها را بکشید و به آن‌ها ضربه بزنید تا چنانچه ترک، ساییدگی یا شکنندگی در آن‌ها وجود داشته باشد، متوجه بشوید. در مورد تسمه‌های مارپیچی، بهتر است شیارها و محل چسبیدن لایه‌های مختلف به همدیگر را نیز وارسی کنید.
مرحله سوم

به دنبال محل‌هایی بگردید که ظاهر لاستیک تسمه صاف و لیز یا براق شده است. مناطق صاف ممکن است باعث بشوند تسمه سر بخورد و پیش زمینه‌ای برای جوش آوردن موتور باشد.
مرحله چهارم

پولی‌ها را بازرسی کنید. ببینید لاستیک روی پولی‌ها ته‌نشین نشده باشد و قسمت‌هایی از پولی شکسته نشده باشد چون می‌تواند به تسمه گیر کند و باعث پاره شده آن بشود. تراز بودن تسمه‌ها بر روی چولی‌ها را نیز مورد بازدید قرار بدهید. تسمه‌ها باید صاف و مستقیم روی پولی‌ها قرار گرفته باشند.
مرحله پنجم
شل یا سفت بودن تسمه را چک کنید. بلندترین قسمت از تسمه را مورد آزمایش قرار بدهید. تسمه نباید بیشتر از 2.5 سانتی‌متر جای بازی داشته باشد.

کی لس استارتر خودرو در اصفهان

دوربین خودرو 360 در اصفهان

کروز کنترل در اصفهان

نصب شیشه دودی خودرو در اصفهان

خرید مانیتور خودرو در اصفهان

نصب گیر خودرو در اصفهان

خرید گیر سیم کارتی در اصفهان

نصب سیستم صوتی در اصفهان

نصب ردیاب خودرو در اصفهان

نصب دکمه استارت در اصفهان

نصب سنسور دنده عقب در اصفهان

نصب کاور بدنه در اصفهان

ردیاب زیتونیکس در اصفهان

گیر زیتونیکس در اصفهان

نصب آپشن خودرو در اصفهان

نصب آینه تاشو برقی خودرو در اصفهان

ساخت تخته شیب و فایبرگلاس در اصفهان

استریو آرام در اصفهان

نصب GPS در اصفهان

نصب گیر تصویری در اصفهان

نصب مانیتور سر صندلی در اصفهان

نصب دوربین دنده عقب در اصفهان


آپشن خودرو | استریو آرام اصفهان ,تسمه ,خودرو ,مرحله ,تسمه‌ها ,گیر ,اصفهان خرید ,استریو آرام ,قرار بدهید ,نشده باشد ,کنید ببینید

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خاطرات نیایش و یاسمین مدرسه شهید جلالی بنه گز دانستنی ها انجام پروژه برنامه نویسی با متلب MATLAB فروش استیکر سکه ای و سکه مسنجر لاین stage955 فروشگاه آرایشی و بهداشتی دیجی بانو می خواهم برنده باشم پرسش های عینی ذهنی ص ۶۶ نگارش دهم آهنگ ماکان بند به نام خیالاتی مهدی صاد بر گرد دانلود رایگان بازی مرد بی درد بی مزد 10 دانلوداهنگ غریبم مردم ازدربدری اهنگ گردن من ننداز کوله پشتی دخترانه جدید موتورسیکلت طرز تھىھ مرغ بندری دانلود فیلم در قلب شما هستیم